Več o Diamagnetni terapiji
PERISO terapija je neinvazivna in popolnoma neboleča tehnika zdravljenja, ki zdravi akutne in kronične bolečine mišično-skeletnega sistema.
Uporablja se za zdravljenje po operacijskem in posttravmatskem bolezenskem stanju, saj s svojimi učinki prodira preko povojev, opornic in mavca.
PERISO terapija se uporablja statično (na enem predelu telesa) ali dinamično (preko večje površine tkiva).
Najsodobnejša PERISO terapija nima kratkoročnih in dolgoročnih neželenih učinkov.
Mehanizem delovanja Diamagnetne tehnologije
PERISO terapija temelji na principu diamagnetoterapije, ki je neinvaziven terapevtski postopek in uporablja visoko intenzivno – nizko frekvenčno pulzirajoče elektromagnetno polje (HI-PEMF).
Diamagnetoterapija deluje po principu učinkov magnetnega polja v bioloških tkivih (pospeši celjenje ran, zmanjšuje edem, poveča tvorbo kostnine, zmanjšuje bolečino).
Posebnost PERISO terapije je v njenem vplivu na biološke snovi, ki so nizko magnetno občutljive – kot sta voda in večina beljakovin (osnovni gradniki celega telesa).
Diamagnetoterapija vpliva na pospeševanje zunajceličnih in endoceličnih procesov v telesu (odbojni učinek), spremembo električnega naboja celične membrane (endogeni in izotropni učinek) in aktivacijo presnovnih procesov znotraj celic (biološka stimulacija).
Diamagnetoterapija s svojimi učinki in biološko stimulacijo pozitivno vpliva na pospešeno celjenje tkiva in hitrejšo regeneracijo (okrevanje) mišično-skeletnega sistema.
PERISO tehnologija (diamagnetna črpalka) ustvarja pulzirajoče magnetno polje, ki ima nizko frekvenco (7Hz) in visoko intenzivnost (do 2,2 Tesla).
Katere bolezni zdravimo z Diamagnetno terapijo?
PERISO tehnologija se je izkazala za učinkovito pri zdravljenju akutnih in kroničnih bolezni, kot so:
- Zlomi kosti,
- Artroza (obraba hrustanca),
- Nateg mišice,
- Akutna in subakutna travmatska poškodba mišice,
- Akutna in subakutna mišična bolečina,
- Akutna in kronična travmatska poškodba sklepa,
- Mišična fibroza
- Fibromialgija,
- Bolečine v križu,
- Išias,
- Diskus hernija,
- Protruzija diska v ledveni hrbtenici,
- Akutni in kronični periostitis,
- Kalcifična tendinopatija v rami,
- Teniški komolec (lateralni epikondilitis),
- Golf komolec (medialni epikondilitis),
- Sindrom karpalnega zapestja,
- Mehko-tkivne poškodbe,
- Bolečine v vratu,
- Cervikobrahialgija,
- Zvin gležnja,
- Akutni in kronični burizitis,
- Plantarni fascitis,
Odbojni učinek Diamagnetne terapija
Odbojni učinek PERISO terapije vpliva na pospeševanje zunajceličnih in endoceličnih procesov (proizvodnja ATP – energija za celico, sintezo beljakovin in izražanje rastnih faktorjev), zaradi česar je učinkovita pri zdravljenju posttravmatskih, vnetnih, vaskularnih boleznih in zmanjševanju limfnega edema.
Jakost terapije prilagajamo glede na starost bolnika, kardiovaskularnega stanja, stopnje patologije (akutna, kronična) in vrste edema.
Biološka stimulacija Diamagnetne terapije
Električno polje na celični ravni se ob poškodbi spremeni, saj se pričnejo odvijati vnetni celični procesi in procesi samoceljenja.
Endogena biostimulacija tkiva vpliva na električni potencial celice in sproži aktivacijo presnovnih procesov znotraj celic.
Električni signal se pretvori v biološko aktivnost celic, kar pomeni, da se poveča pretok krvi, modulira živčne dražljaje (zmanjšanje bolečine) in deluje protivnetno (preko citokinov).
Vpliv na zmanjšanje bolečine
PERISO tehnologija uporablja frekvence, ki se prilagajajo glede na vrsto bolečine (nociceptivna, nevropatska, nociplastična) in subjektivno jakost bolečine (VAS lestvica od 0-10).
Frekvenca in jakost magnetnega polja vplivata na aktivnost živčnih končičev in posledično zmanjšujeta zaznavo bolečine.
Posebnost Diamagnetne terapije je prenos snovi v obolelo tkivo
PERISO tehnologija ima poseben “molekularen” nastavek, ki omogoča prenos zdravila v obliki tekočina, gela ali kreme v obolelo tkivo.
Magnetno polje poveča prepustnost kože in omogoča lažji prenos snovi v tkivo.
Hitrost prenosa snovi v oboleko tkivo je odvisno od moči magnetnega polja in atomske teže zdravila.
Postopek zahteva prisotnost zdravnika.